Про туристичний збір

Додаток 6  до рішення сільської ради від 14.07.2016 р. № 46-2/VІ

                                            П О Л О Ж Е Н Н Я

                                        про  туристичний  збір

1. Загальні положення       

   Туристичний збір   встановлюється   відповідно до  статей 10 та  268  Податкового кодексу України  із змінами  внесеними  Законом України  ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” від 28.12.2014р. №71-УШ.

2. Платники  збору    

   1) Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

   2)  Платниками збору не можуть бути особи, які:

     а)  постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;

     б)  особи, які прибули у відрядження;

     в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

     г)  ветерани війни;

     ґ)  учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

     д)  особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію Міністерства охорони здоров’я України;

     е)  діти віком до 18 років;

     є)  дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

3. Ставка збору

   Cтавка встановлюється у розмірі 0,5 до  1 відсотка до бази справляння збору, визначеної  пунктом  4 статті 268 Податкового Кодексу України.  

4. База справляння збору

   1) Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом  268.5.1 пункту  268.5 статті 268 Податкового Кодексу України  , за вирахуванням податку на додану вартість.

   2) До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз),  обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

5. Податкові агенти

   1) Справляння збору здійснюється :

     а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

     б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

     в) юридичними особами або фізичними особами-підприємцями, які уповноважуються  міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

6. Особливості справляння збору

   Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

7. Порядок сплати збору

   1) Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

   2)  Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу.

   3)  Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

8. Відповідальність  платників і контроль податкових органів

   Платники збору несуть відповідальність за правильність обрахування і своєчасність сплати збору відповідно до чинного законодавства.

      

Секретар сільської ради                         Н.О.Батурина